"Dzień Gier" w Salomonie!

8 marca 2016

Wszystkie dzieci w wieku od 4 do 7 lat zapraszamy na Dzień Gier w Szkole Salomon. Już 16 marca o godzinie 17.00 pasjonujące rozgrywki w wielu rozwijających i edukujących grach. Dla wszystkich uczestników, oprócz dobrej zabawy, przygotowaliśmy niespodzianki i nagrody.

Turniej Dobble z nagrodami

dzieci w wieku 5-7 lat

DOB01PL BOX3Dbis 100311.1007816.800x0Dobble to gra, której zasady można wytłumaczyć w minutę. Najpopularniejszą wersja Dobble jest ta, w której wszystkie karty rozdaje się graczom, a jedną z kart kładzie na środku stołu. Na dany sygnał gracze patrzą na pierwszą kartę z góry, którą trzymają w ręku i szukają wspólnego symbolu z kartą, która leży na stole. Symbol nazywają głośno i szybko kładą swoją kartę na stole, przykrywając starą kartę. Teraz każdy z graczy musi znaleźć wspólny symbol z nową kartą! Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.

Aby utrudnić zabawę symbole na kartach bywają odwrócone i miewają inne rozmiary. Same karty są okrągłe i pełne kolorowych ilustracji roślin, postaci i przedmiotów, a każda z nich jest unikalna i łączy się z innymi kartami jednym i tylko jednym symbolem.

Rozgrywka Dobble jest bardzo szybka, emocjonująca, przy stole dużo się dzieje, każdy krzyczy starając się jakoś nazwać pasujące obrazki i być przy tym szybszym od innych graczy.

Turniej Szachowy z atrakcjami

zapraszamy dzieci znające już zasady gry

chessNigdy nie jest za wcześnie, by nauczyć się grać w szachy – najpopularniejszą grę na świecie! Szachy to doskonałe wsparcie w rozwoju strategicznego myślenia, logiki i myślenia przestrzennego. Do udziału w tym turnieju zapraszamy dzieci znające już zasady gry w szachy.

Inne gry

dzieci w wieku 4-7 lat

Proponujemy także inne gry logiczne i zręcznościowe, w których tak dzieci jak i dorośli będą mogli wspólnie znakomicie się bawić i zdobywać nowe umiejętności.

Więcej informacji o Dniu Gier w Salomonie uzyskać można w sekretariacie naszej Szkoły. Na Dzień Gier zapraszamy dzieci w wieku 4-7 lat wraz z Rodzicami.

Z powodów organizacyjnych dysponujemy ograniczoną liczbą miejsc, dlatego prosimy zainteresowanych o dokonanie rejestracji udziału swojego oraz dziecka (dzieci). Decyduje kolejność dokonywanych zgłoszeń.

Serdecznie zapraszamy!