Reklamujemy słodycze Pana Wonki

23 listopada 2016

O tym, że omawianie lektury nie musi być nudne przekonali się uczniowie klasy IV. Na lekcji języka polskiego zorganizowano bowiem warsztaty literacko – plastyczne.

Uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny. Każda z nich pod wodzą wymagającego kapitana, czyli lidera, przygotowywała plakat reklamujący wytwory fabryki czekolady. Musiał on zawierać hasło reklamowe oraz prezentację słodkości.

salomon-03578

Należy dodać, iż zespoły spisały się bardzo dobrze. Szczególnie dużo uwagi poświęcono wyglądowi słodyczy oraz wskazaniu ich walorów smakowych. Biorąc pod uwagę to, że uczniowie przygotowując prace, jedli czekoladę i słuchali piosenek o niej, nikogo nie dziwi ten fakt.

W drugiej części warsztatów każdy zespół miał za zadanie przygotować krótkie wystąpienie dziennikarskie, zawierające recenzję książki. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że warto przeczytać lekturę.

Czyżby chodziło tylko o to, że tyle w niej wzmianek o słodkich produktach? 🙂