Dzień Babci i Dziadka

22 stycznia 2014

Tym razem dzieci z Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej Salomon zaprosiły Dziadków z okazji Ich święta na szkolną wersję “Wideoteki Dorosłego Człowieka”.

IMG 5131

Zaczęło się od… wspomnień meczu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w 1974, gdzie obejrzeliśmy gol Dejny w meczu Polska-Włochy… tak, tak, to były czasy, kiedy oglądanie polskiej drużyny w akcji było przyjemnością… zwłaszcza, gdy do ćwiczeń i gry zachęcała Maryla Rodowicz, która zaraz po migawce z meczu weszła na scenę pięknie śpiewając, w towarzystwie ćwiczących Chłopców z “Zerówki” i klasy pierwszej! Dali radę!!!

Program się rozkręcał… chwilę po Maryli, na scenę wkroczyły … Filipinki!!! Ach, Ich zgrany taniec zachwycił wszystkich (brawo dla Dziewczynek z “Zerówki” i klasy pierwszej!!!).

Myślicie, że to dużo gwiazd… hm… poczekajcie, wspomnienia lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych minionego stulecia dopiero się zaczynały!!! Gdy Filipinki zeszły ze sceny, mieliśmy krótkie video-odwiedziny Wielkiej Czwórki, czyli… rozkołysali nas Beatlesi migawką z jednego z koncertów, a zaraz potem… polscy Beatlesi – Czerwone Gitary! Tak, tak, Chłopcy z gitarami, dziewczynki z parasolkami (klasa druga).

Ach, atmosfera podgrzana, pora na występ anglojęzyczny… Tak! Tak! Następny an scenie był zespół Boney M! Brawa dla Ifka i Kemi,to było wielkie wyzwanie!!!

Uff… emocje opadły, mogliśmy przestać podskakiwać, ale to nie był koniec niespodzianek… Dzieci wraz ze swoimi Paniami przygotowały specjalny filmik, by pokazać Dziadkom jak bardzo i za co Ich kochają, oraz czego Im życzą. O! Podziw wielki dla Pań, naprawdę! Brawo przeogromne dla wszystkich klas 0-3! Kochani Salomonowiczowie!

Mama dzieci ze szkoły „Salomon”

{gallery}images/2013-2014/2014-024-dzien-babci-i-dziadka{/gallery}