Współpraca z Christian Heritage School (Trumbull, USA)

W roku szkolnym 2016/2017 nawiązaliśmy współpracę z Christian Heritage School w Trumbull w USA.  Szkoła istnieje od 40 lat, uczy się w niej przeszło 400 uczniów – w przedszkolu, szkole podstawowej i szkole średniej.

Misją szkoły jest wzajemna współpraca szkoły, rodziców i kościołów, w wypełnieniu danej przez Boga odpowiedzialności, aby uczyć dzieci, że w Chrystusie ukryte są wszystkie skarby wiedzy i mądrości oraz  zapewnienie swoim uczniom doskonałej edukacji i duchowej dojrzałości aby służyć Bogu.

W ramach współpracy w maju tego roku odbyła się wymiana uczniów. Crissy i Nick – uczniowie z CHS, przez dwa tygodnie gościli w naszej szkole. Uczestniczyli w zajęciach dydaktycznych, pomagali w prowadzeniu zajęć świetlicowych i zerówki. W kolejnym roku szkolnym planowana jest dalsza wymiana doświadczeń kadry pedagogicznej oraz wymiana uczniów.

Zobacz więcej informacji związanych ze współpracą Salomona z CHR: