Dni Kultury Żydowskiej

14 kwietnia 2013

12 kwietnia w ramach Dni Kultury Żydowskiej organizowanych w naszym mieście przez Fundację Judaica, obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Izraelski.

SDC10524

W święcie tym wzięli udział wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz goście z Krakowa z grupy BEIT. Uroczystość rozpoczęliśmy pieśnią „Szalom Alejchem” i tradycyjnym tańcem izraelskim wykonanym przez dzieci z klas I – III w pięknych strojach.

Obejrzeliśmy również prezentację multimedialną ukazującą piękno Izraela – Ziemi Obiecanej, oraz wysłuchaliśmy bajki w języku hebrajskim, przeczytanej przez panią Dagan, mamę naszej byłej uczennicy.

SDC10530

Klasy IV – VI mogły dowiedzieć się jaka jest symbolika i znaczenie Święta Pesach, a potem zadały gościom wiele pytań dotyczących żydowskiej kultury i obyczajów. Na zakończenie spotkania raczyliśmy się przysmakami lubianymi przez izraelskie dzieci; były to borekas (rodzaj pierożków z ciasta francuskiego) oraz czekoladowe kulki. Dziękujemy przybyłym Gościom, oraz Nauczycielom zaangażowanym w przygotowanie uroczystości.

W piątek, już po egzaminie, nauczyciele przygotowali niespodziankę – tort z fajerwerkami! Był pyszny, a cały dzień minął w wesołej i radosnej atmosferze.

1 039
{gallery}images/dni-kultury-zydowskiej/gal{/gallery}

Skomentuj

Skomentuj

Rozliczenie PIT z PITax.pl
Najnowsze
Akcja "Warto być dobrym"
Polecamy
SpokoTato - inicjatywa dla ojców