Chemia w małej skali

20 lutego 2013

20 lutego w naszej szkole gościliśmy naukowców z „Centrum Chemii w Małej Skali” z Torunia. Cóż to było za spotkanie ? WYJĄTKOWE!

Praktyczne zajęcia edukacyjne miały na celu wprowadzenie uczniów w świat nauki i zainteresowanie ich przedmiotami ścisłymi. Dzieci na zajęciach, poprzez eksperyment i innowacyjne metody aktywizujące, mogły poznać zagadnienia związane z takimi dziedzinami jak chemia i przyroda.
Następnie odbył się efektowny pokaz, na którym zapierało nam dech, drżeliśmy ze strachu, paliliśmy ławki, zmienialiśmy kolor ognia, robiliśmy wybuchy 🙂

Pragniemy, aby także w naszej szkole w łatwy i interesujący sposób głównie przez metodę „dotknij – sprawdź – poznaj” można było przekazać uczniom wiedzę na tematy przyrodnicze, ekologiczne, chemiczne i biologiczne.

Na co dzień w świat eksperymentu w Klubie Małego Badacza i na Kółku Przyrodniczym wprowadza nas pani Agnieszka Kowalczyk. Nasze zajęcia prowadzone są metodami warsztatowymi w oparciu o aktywne techniki pracy. Dzieci mają okazję samodzielnie wykonywać bezpieczne i proste doświadczenia pod czujnym okiem pani Agnieszki. Celem naszych zajęć jest wspomaganie rozwoju wyobraźni dzieci, a także kształtowanie odpowiednich umiejętności, rozbudzanie ciekawości przyrodniczej oraz wyposażenie dzieci w wiedzę umożliwiającą poznanie otaczającego ich świata.

Dziękujemy za tak efektowne zajęcia. 🙂

Obejrzycie zdjęcia…


Skomentuj

Skomentuj