Akcja "Odkręć się na innych"

Dołącz do nas!

nakretki

Rada Uczniów postanowiła objąć swoja opieką akcję charytatywną związaną ze zbieraniem plastikowych nakrętek.

W tym roku szkolnym będziemy przekazywać je  Schronisku Matki i Dziecka w Zielonej Górze.Nakrętki należy przynosić do gabinetu pedagoga szkolnego lub przekazywać wychowawcom.

Rada Uczniów pod opieką p. Katarzyny Materak z góry serdecznie  DZIĘKUJE 🙂

capture2

ODKRĘCAMY SIĘ NA INNYCH!

„Salomon” przyłączył się oficjalnie do ogólnopolskiej akcji zbierania zakrętek! Pomagamy dzieciom i środowisku, czyli pomocowe „dwa w jednym” 🙂

Jak wygląda akcja ?

Każdy kto chciałby przyłączyć się do naszej akcji może to zrobić w każdej chwili. Dla nas liczy się każdy kilogram, a nawet każda nakrętka. Jeśli masz możliwość przyłącz się do nas i pomóż zbierać zakrętki. Każdy zebrany kilogram to kolejna złotówka na koncie fundacji, przeznaczona na zakup wózka inwalidzkiego.

Na czym polega akcja ?

Akcja polega na zbieraniu plastikowych zakrętek z butelek po wodzie mineralnej, napojach, sokach, itp. Zbieramy tylko i wyłącznie plastikowe zakrętki typu PET.

Jak to działa?
  1. Zbieramy nakrętki i przynosimy je do Szkoły 😉
  2. Dostarczamy je jako szkoła na adres Koordynatora akcji.
  3. Koordynatorzy przetransportowują je do firmy recyklingowej.
  4. Firma recyklingowa za zebrane zakrętki (liczy się każdy kilogram) wpłaca środki finansowe na konto fundacji.
  5. Na koniec akcji fundacja wypłaca pieniądze i zakupuje wózek inwalidzki.
  6. Wózek inwalidzki przekazujemy niepełnosprawnemu dziecku. Proste, prawda?
Koordynatorem akcji w Szkole jest Pani Joanna Mamczur, do niej należy przynosić zakrętki.

Przyłącz się do nas!

Więcej informacji na www.zakretki.info